Yacht Klub Polski "Częstochowa"


Idź do treści

Informacje 2011-2014

Archiwum
21.12.2014

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy i otrzymujemy życzenia, co widać poniżej. Jak na żeglarzy przystało, nawet oceany nie stanowią tu przeszkody...

19.12.2014
15.09.2014

W dniach 6-12.09.2014 członkowie YKP Częstochowa odbyli rejs stażowy po Adriatyku. Różnorodność pogody przyniosła wiele wrażeń i nowych doświadczeń w praktyce żeglarskiej. Uczestnicy mogą również mówić o szczęściu, gdyż już podczas podróży nad Adriatyk zaczęły się tam tak obfite deszcze, że doprowadziły w całym rejonie Chorwacji do powodzi. Prezentowane poniżej zdjęcia są wykonane przy jeszcze całkiem fajnej pogodzie.

30.08.2014

Obchody 90-lecia YKP dotarły ze Szczecina również nad zalew porajski. Na terenie ośrodka żeglarskiego Marina Poraj odbyły się uroczystości organizowane przez YKP Częstochowa. Zgodnie z wytycznymi Zarządu Głównego YKP wręczone zostały wyróżnienia i podziękowania członkom YKP Częstochowa oraz sympatykom żeglarstwa. Z tej okazji rozegrano również kolejne, VI Regaty o Puchar Komandora YKP Częstochowa. Oto klika zdjęć z tej uroczystości.


WsteczPlayDalej


21.08.2014

Do Międzyklubowego Ośrodka Żeglarskiego w Poraju przyleciał "ptaszek"! Mało tego - nie tylko przyleciał, ale nakręcił jeszcze film ze swojego przelotu...
A tak na poważnie - z pomocą drona Patryk Klimecki nakręcił i udostępnił na You Tube film pokazujący Zalew i jego okolice z lotu ptaka.


25.07.2014
XVI Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych Anwil Cup 2014 rozegrano na wodach Zalewu Włocławskiego w upalny weekend 7 i 8 czerwca. Impreza była memoriałem redaktora naczelnego magazynu „Żagle” Jerzego Fijki, pomysłodawcy rozgrywania wyścigów PPJK na długim dystansie. Mistrzostwa zorganizował jak zwykle na wysokim poziomie Yacht Club Anwil, a komandorem regat był Waldemar Kowalski. W klasie T1 żeglowało 9 jachtów, a bezkonkurencyjny okazał się Andrzej Kęder „Protest!” (załoga Marcin Wacławiak), który wygrał trzy z pięciu wyścigów. Zdobył tym samym swój szósty tytuł mistrza Polski! O drugie i trzecie miejsce do ostatniego wyścigu walczyły aż cztery jachty. Srebrny medal zaledwie jednym punktem przewagi wywalczył Andrzej Rygielski „Andrzela”. Brązowy krążek zdobył Sławomir Krajs z YKP Częstochowa na jachcie „Alchemik”. Po regatach rywale długo dyskutowali o tym, co trzeba zrobić, aby znaleźć sposób na bezkonkurencyjnego w tej klasie Kędera. Jego jacht typu Calibra 650 jest niezwykle szybki, a umiejętności żeglarskie Andrzeja bardzo wysokie…
24.03.2014

Zapraszamy wszystkich tęskniących za wiatrem w żaglach na uroczyste rozpoczęcie Sezonu Żeglarskiego 2014, tradycyjnie w dniu 1.05.2014 o godz. 12.00 na terenie Międzyklubowego Ośrodka Żeglarskiego w Poraju–Jastrzębiu. Mamy nadzieję, że będzie to kolejny, udany Sezon dla YKP Częstochowa.16.03.2014

Rok 2014 jest rokiem wyjątkowym. To rok, w którym Yacht Klub Polski obchodzi swoją 90 rocznicę powstania. W dniu 10.12.1924 z inicjatywy Komandora Antoniego Aleksandrowicza powołano do życia Yacht Klub Polski. Generał Mariusz Zaruski - adiutant Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - został wybrany jego pierwszym Komandorem. YKP jako jedyny w naszym kraju uzyskał prawo do noszenia bandery Marynarki Wojennej RP z godłem YKP. YKP był również współzałożycielem Polskiego Związku Żeglarskiego, którego Wiceprezesem był Antoni Aleksandrowicz, współzałożyciel YKP. Obecnie YKP skupia w swoich strukturach 15 klubów krajowych i 5 klubów polonijnych.
W dniach 17–18.05.2014 w Szczecinie odbędą się główne uroczystości obchodów rocznicowych. Współorganizatorem uroczystości jest YKP Szczecin. Obchody tego pięknego jubileuszu w klubach będą się odbywać do 10.12.2014. YKP Częstochowa wyznaczył termin obchodów 90 lecia YKP na dzień 30.08.2014. Jednym z punktów programu obchodów będą VI Regaty YKP Częstochowa.

Zapraszamy - Zarząd YKP Częstochowa

21.02.2014

Nasz klubowy kolega, Kazimierz Stachurski, nie zasypia gruszek w popiele i zamienił martwy sezon w Poraju na ... nieco dalsze okolice, a ściślej mówiąc okolice Przylądka Horn! Dostaliśmy od niego krótką informację oraz trochę zdjęć, które przedstawiamy obok. Również powitanie, w filmiku autorstwa Michała Palczyńskiego, o którym Kazik pisze możecie tutaj podejrzeć.


Sent: Thursday, February 20, 2014 12:18 AM
Subject: Mój Horn

Data opłyniecia to 16.02.2014 godzina 10:30 na jachcie TRITON 48 o nazwie CRISTAL. Moja skromna osoba była 1 oficerem. Rejs odbył się z Ushuai w Argentynie. Popłynęliśmy na Pacyfik i zrobiliśmy go lewa burtą wychodząc na Atlantyk.Jak jesteś na fejsie to dałem tam kilka fotek i link do YouTube, na którym Latarnik z Przylądka wita nas w galowym mundurze - warto zobaczyć!

Pozdrawiam - K. Stachurski - Wysłane z iPhone'a


Oryginalny filmik w HD z komentarzem "Dla takiego powitania warto się pomęczyć i tu dopłynąć ;) "
na http://www.youtube.com/watch?v=biK9d0nMlgYWsteczPlayDalej
26.12.2013

Tradycja, rzecz święta! Jak co roku zapraszamy wszystkich członków Klubu i sympatyków żeglarstwa do Poraja na powitanie Nowego Roku 2014. Spotkajmy się w środę 1 stycznia o godzinie 12:00 w Międzyklubowym Ośrodku Żeglarskim, by po żeglarsku go rozpocząć.

Do zobaczenia!

12.10.2013

Kolejny rejs po wodach Chorwacji zorganizowany przez członków YKP Częstochowa przeszedł już do historii. Odbył się on w dniach 7-13.09.2013 w Północnej Dalmacji. Portem zaokrętowania był Punat na wyspie Krk, 1050 km od Częstochowy. Portami na trasie rejsu były Rab na wyspie Rab, Mali Lošinj na wyspie Lošinj, Pomer na półwyspie Istria, Valun i Beli na wyspie Cres oraz Krk na wyspie Krk. Było wspaniale.
Żeglowano na jachcie ELAN 331. A kto? Zobaczcie na zdjęciach obok...

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej


23.09.2013

W sobotę 21.09.2013 odbyły się kolejne, już V Regaty o Puchar YKP Częstochowa. Przy pochmurnej, średnio-wietrznej pogodzie w regatach wystartowało 21 jachtów w klasach: otwartopokładowej, kabinowej i optymist. Po rozegraniu 5 biegów nastąpiła ceremonia rozdania nagród i pucharów zwycięzcom. A byli nimi w klasie jachtów kabinowych - zwyciężyła załoga Krak z Robertem Grabskim i Katarzyną Grabską, na drugim miejscu przypłynęła załoga Storm - Jacek Parada, Roksana Łapaj i Marcin Jawura, a na trzecim miejscu w tej klasie przypłynęła Dziunia z Marcinem Sieradzkim i Mateuszem Sieradzkim na pokładzie.
W klasie jachtów otwartopokładowych pierwsze miejsce przypadło załodze w składzie Rafał Jędrzejewski, Konrad Chwist i Jarosław Popielak, załoga Grzegorz Caban, Agnieszka Ryseda i Magda Borówka zajęła drugie, a na trzecim uplasowała się załoga Mariusz Wypych i Cezary Hadryś.
Zwycięzców w klasie Optymist, całą trójkę, „dostarczył” klub Zefir Drakkar – te zmagania wygrał Piotr Węgrzyński, drugim był Sebastian Kozak, a na trzecim miejscu przekroczył metę regat Damian Sobota.

Czas po zakończeniu regat zawodnicy i kibice spędzili w miłej atmosferze przy dźwiękach muzyki szantowej, której wykonawcami byli Jarek KRAKEN Jura oraz zespół szantowy "Trzecia Miłość". Dzień pełen emocji i wrażeń zakończył pokaz sztucznych ogni przygotowany przez V-ce Komandora YKP Częstochowa Piotra Klimeckiego.
Kilka zdjęć powyżej oddaje atmosferę panującą na sobotniej imprezie...


Bogatą w zdjęcia informację o naszych regatach zamieścił portal myszkow.naszemiasto.pl. Dziękujemy za propagowanie żeglarstwa i zapraszamy do wizyty również na jego stronach.WsteczPlayDalej
14.03.2013

Wyspy Kanaryjskie były celem rejsu, który wspólnie zorganizowali MNX Jachting wraz z YKP Częstochowa. Na jachcie S/Y Vino Tinto, typu Cyklada 43.4, żeglarze pod dowództwem kapitana jachtowego Marka Nizielskiego w dniach 2-9.03.2013 pokonali trasę Radazul (Teneryfa) - Las Palmas (Gran Canaria) - San Sebastian (Gomera) - San Miguel (Teneryfa) - Santa Cruz (Teneryfa). Miła atmosfera, zmienna, aczkolwiek sprzyjająca pogoda i piękne widoki towarzszyły uczestnikom, co widać obok w fotograficznej relacji z rejsu...13.02.2013

Karnawał zakończony! Częstochowscy Żeglarze i ich przyjaciele zakończyli go w sobotę tradycyjnym Balem Żeglarza. Uczestnicy balu bawili się świetnie, a towarzyszył im zespół muzyczny „TAPS”. Po tańcach i muzyce pozostały wspomnienia oraz trochę zdjęć, które prezentujemy obok...
Tą drogą chcielibyśmy też podziękować obsłudze Restauracji „DELITE” przy ul. Łukasińskiego 28 - dziękujemy, było smacznie i miło.

WsteczPlayDalej


6.01.2013


Zarząd CzOZŻ w Częstochowie oraz YKP Częstochowa serdecznie zapraszają na tradycyjny, coroczny Bal Żeglarza, który rozpocznie się 9 lutego 2013 o godz.20.00 w restauracji „DELITE” w Częstochowie przy ul. Łukasińskiego 28.
Koszt imprezy to kwota 200 zł od pary. Zainteresowanych zapraszamy w każdy poniedziałek do Biura Zarządu CzOZŻ od godz.17.00 do 19.00. Zgłoszenia będą przyjmowane w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28 stycznia 2013. Liczba miejsc ograniczona.

Informacje pod nr telefonu : 603 664 265 lub 505 129 552.

18.12.2012

1 stycznia 2013, godzin 12.00! Wszyscy już chyba wiedzą o co chodzi... Spotykamy się po raz kolejny w Międzyklubowym Ośrodku Żeglarskim w Poraju, by powitać Nowy Rok 2013. Mamy nadzieję, że przyniesie nam wiele wspaniałych przeżyć, a jego powitanie w gronie żeglarzy będzie pierwszym, godnym wspomnień wydarzeniem.
WsteczPlayDalej

26.08.2012

IV Regaty YKP Częstochowa zakończone. Pogoda dopisała, a wiatr był wprost wymarzony do przeprowadzenia regat żeglarskich. Sobotnie zawody rozegrano w trzech klasach : jachty kabinowe, otwartopokładowe i optymist, a przystąpiło do nich razem 30 jachtów.
Puchar YKP Częstochowa wywalczył Jacek Porada i Marcin Jawura na Stormie 22, drugi był Jarosław Syc , Adam Syc i Agnieszka Muszyńska na jachcie “Fanaberia”. Trzeci, na jachcie “Żebro Sołtysa”, przekroczył linię mety Wojciech Sołtys i Janusz Kołodziejczuk. W klasie jachtów otwartopokładowych zwycięski puchar, ufundowany przez Przewodniczącego Rady Powiatu Myszkowskiego Mariana Szczerbaka, wywalczyli Rafał Jędrzejwski, Jarosław Popielak i Klaudia Nita. Drugie miejsce przypadło Markowi Petryczce i Krzysztofowi Borowskiemu, a na trzecim uplasowali się Grzegorz Caban, Roman Adamski i Renata Przemyk.
Na osobnej trasie zmagania prowadziły OPTYMISTY. W tej klasie puchar ufundowany przez Wójta Gminy Poraj Łukasza Stacherę wręczono Aleksandrowi Strózikowi z Blachowni. Drugi był Maciej Brymora, a trzeci Maciej Jarosz, obaj reprezentanci YC Zefir-Drakkar.
Ceremonia rozdania nagród, jak zwykle, była wstępem do mniej formalnej części regat - wieczoru przy szantach i grilowanych kiełbaskach, pełnego wymiany wrazeń, doświadczeń oraz emocji po zakończonych zmaganiach na wodzie.


28.05.2012

W dniu dzisiejszym w siedzibie YKP „Częstochowa” odbyło się zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, na którym przyjęto sprawozdania z działalności Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego. Przy 55% frekwencji, po burzliwych obradach, zostały wybrane nowe Władze Klubu. Komandorem YKP „Częstochowa” został wybrany jednomyślnie kol. Kazimierz Manowski. W skład Zarządu weszli : Kol. Kol. Baczyński Jan, Doliński Jerzy, Dolińska Jadwiga, Góra Adam, Klimecki Piotr, Zioło Marek. Do Komisji Rewizyjnej wybrani zostali: Kol. Kol. Kołodziejczuk Janusz, Karewicz Tadeusz, Staroniek Mirosław. Sąd Koleżeński będzie pracował w składzie: Mazik Jerzy, Bączyński Czesław, Wojewoda Jacek. Życzymy nowym Władzom Klubu sukcesów w pracy – „Sprzyjających wiatrów podczas trwania kadencji”.

WsteczPlayDalej3.04.2012

2.04.2012

Zarząd YKP Częstochowa informuje, że dnia 28 maja 2012r. /poniedziałek/ w I terminie - o godzinie 17.00, w II terminie - o godz 17.30, w siedzibie Okręgowego Związku Żeglarskiego w Częstochowie przy ul. Broniewskiego 2 - Klub Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasza Praca” (I piętro), odbędzie się V Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zgromadzenie Członków Klubu. Prosimy o niezawodne przybycie, w miarę możliwości w strojach organizacyjnych. Szczegółowy porządek Zebrania dostępny w zawiadomieniu.27.03.2012

Niewiele ponad miesiąc przed nami i rozpoczniemy nowy sezon! Zapraszamy więc wszystkich żeglarzy w sobotę 14.04.2012 na godz. 10.00 do Poraja do pomocy przy wykonywaniu prac bosmańskich i porządkowych związanych z przygotowaniem Międzyklubowego Ośrodka Żeglarskiego do Sezonu 2012.


23.01.2012

Oczekiwaliśmy kolejnego udanego Balu Żeglarza, jednak w tym roku zainteresowanie nim było bardzo małe. Liczba zgłoszeń nie osiągnęła niezbędnego minimum, koniecznego do zorganizowania tej imprezy. Szkoda...
Do zobaczenia więc na Balu Żeglarza za rok! Miejmy nadzieje, że wtedy się odbędzie...WsteczPlayDalej3.01.2012

Choć aura nie zapewniła noworocznej, zimowej atmosfery, to już po raz piętnasty częstochowscy żeglarze pierwszego dnia stycznia powitali tradycyjnie Nowy Rok 2012. Współorganizatorem imprezy był YKP Częstochowa. Po podniesieniu w południe bandery Polskiego Związku Żeglarskiego na maszcie Międzyklubowego Ośrodka Żeglarskiego w Poraju i oddaniu pokłonu Neptunowi, wszyscy zgromadzili się przy ognisku. Tam przy szampanie i kiełbaskach życzeniom noworocznym nie było końca...


8.12.2011

Zbliża się karnawał i Bal Żeglarza 2012, tradycyjnie organizowany przez CzOZŻ przy udziale naszego klubu. Imprezę planujemy w drugiej połowie lutego, przewidywany koszt uczestnictwa w nim - 250 zł od pary, a termin przyjmowania zgłoszeń upływa dnia 16.01.2012. Zgłoszenia na bal jak zwykle przyjmowane będą podczas poniedziałkowych dyżurów w godz.17.00-19.00 w siedzibie CzOZŻ, a wszelkie informacje o nim udzielane będą pod numerem tel. 505 129 552. Ze względu na konieczność rezerwacji miejsc, przy zapisach pobierana będzie wpłata w wysokości 50 zł (20% kosztów balu). Mamy nadzieję, że YKP Częstochowa będzie licznie na Balu Żeglarza reprezentowany - jest to przecież okazja do wspaniałej zabawy w gronie przyjaciół-żeglarzy.


2.10.2011

Niestety - wszystko, co dobre szybko się kończy... Sezon Żeglarski 2011 już za nami... Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Poraj rozegrane w sobotę 1.10.2011 w pięknej i ciepłej, zgoła nie jesiennej aurze, zamknęły tegoroczne zmagania żeglarzy w CzOZŻ. W ostatniej imprezie żeglarskiego roku zwyciężyli:
- w klasie jachtów otwartopokładowych - Jarosław Cieślak, Piotr Cieślak, Ada Kciuk na jachcie omega z KW "ENIF" Częstochowa,
- w klasie jachtów kabinowych - Jacek Olszowski, Tomasz Sojda na jachcie Micro Jumper z KW "ENIF" Częstochowa,

- w klasie optymist - Maciej Brymora z YC "Zefir Drakkar" Poraj.
Zwycięzcom gratulujemy i do zobaczenia pod żaglami w sezonie 2012 !23.09.2011

Za tydzień, w sobotę 1.10.2011, zapraszamy wszystkich żeglarzy i sympatyków na ostatnie w tym sezonie zawody - organizowaną przez YKP "Częstochowa" wspólnie z CzOZŻ "Błękitną Wstęgę Jeziora Poraj". Jak co roku, portem regat będzie MOŻ w Poraju, a wszystkim zainteresowanym startem i przebiegiem zawodów prezentujemy szczegóły w zawiadomieniu.


8.09.2011

Obok prezentujemy zapowiadaną relację fotograficznę z XV-lecia YKP "Częstochowa"...
Zestaw zdjęć wykonanych podczas części oficjalnej oraz zakończenia III Wielkich Regat gotowy do pokazu!

WsteczPlayDalej


3.09.2011

MOŻ w Poraju w sobotę 3.09.2011, godz. 12.00 i …. zaczęło się! ... Byli i tacy, co na tę chwilę czekali 15 lat! Uroczystości z okazji jubileuszu XV-lecia YKP „Częstochowa” otworzył Komandor Klubu Kazimierz Manowski. Bandera YKP poszła w górę, a na ten znak założyciel i pierwszy Komandor YKP Częstochowa, Jerzy Doliński, przywitał zaproszonych gości, żeglarzy, członków YKP i wszystkich przybyłych sympatyków żeglarstwa. Oczywiście podsumowanie działalności, jakie nastąpiło w okolicznościowym wystąpieniu, nagrodzono nie tylko brawami - przybyli na uroczystość zaproszeni goście na ręce Komandora poczęli przekazywać okolicznościowe grawertony oraz statuetki.

Swą obecnością na Jubileuszu zaszczycili organizatorów m.in.: występujący w imieniu Prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka - Przewodniczący Rady Miasta Częstochowy Marek Balt, Przewodnicząca Rady Gminy Poraj, reprezentująca również Wójta Gminy Łukasza Stacherę - Katarzyna Kaźmierczak, przedstawiciele Yacht Klubu Polski w osobach: Komandora Honorowego Jerzego Łyżwińskiego, Komadora ZG YKP Janusza Tabera, Sekretarza ZG YKP Jerzego Karbownika (jednocześnie Komandora YKP Olsztyn), Prezes Śląskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego Jerzy Guzik oraz Wiceprezes ZW WOPR – Krzysztof Zbrojkiewicz.Wsród występujących z krótkimi przemowami znaleźli się też sponsorzy regat: Prezes „Operotora ARP” - Krzysztof Borowski, Prezes RFG - Agnieszka Celińska, Prezes SC Strobet - Czesław Bączyński, Komandorzy i członkowie zaprzyjażnionych klubów ENIF, ZEFIR-DRAKKAR, KOLEJARZ, Sekcji Żeglarskiej AZS PCz, HMKŻ „39-er” Blachownia, UKS-ów oraz radni powiatu myszkowskiego.Zaproszeni goście zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi, znaczkami oraz okolicznościowymi statuetkami i grawertonami. Również wszyscy członkowie YKP Częstochowa otrzymali okolicznościowe listy gratulacyjne wraz ze znaczkami XV-lecia YKP.Uroczystość jubileuszu była też okazją do przyznania odznak „Zasłużony dla YKP”, którymi uhonorowani zostali koledzy Adam Góra, Janusz Kołodziejczuk, Piotr Klimecki i Arkadiusz Rybak. Komandorią YKP odznaczony został kol. Jan Baczyński. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy uczestnicy uroczystości zaproszeni zostali na kawę, kiełbaski z rożna oraz piwo.

III Wielkie Regaty YKP na Zalewie w Poraju, będące w tym roku częścią obchodów jubileuszu Klubu, rozpoczęły się o godz.10.00. Niestety, sobotnia piękna słoneczna pogoda bardziej sprzyjała spacerom i pieszym wycieczkom, niż zmaganiom żeglarzy – z uwagi na brak wiatru odbyły się tylka dwa biegi... więcej

Wkrótce więcej zdjęć...


29.08.2011

Po zapowiedziach obchodów jubileuszu przyszła pora na szczególy Regat. Uroczystości zgromadzą żeglarzy i sympatyków Klubu, ale III Wielkie Regaty YKP przyciągną tych najbardziej ambitnych i doświadczonych, którzy przedkładają sportową rywalizację ponad wszystko! W sobotę 3.09.2011 na terenie MOŻ w Poraju nastąpi kolejna chwila prawdy - do zawodów przystąpią żeglarze w klasach Optymist, Jachty Kabinowe oraz Jachty Otwartopokładowe. Dla nich przede wszystkim prezentujemy szczegóły zawodów w Zawiadomieniu o Regatach. Życzymy udanej pogody wszystkim, którzy udadzą się w sobotę 3.09.2011 do Poraja, a żeglarzom startującym w Regatach pomyślnych wiatrów!17.07.2011

YKP "Częstochowa" obchodzi w tym roku XV rocznicę powstania Klubu. Główne obchodu tego jubileuszu planowane są 3.09.2011 podczas III Wielkich Regat YKP w Międzyklubowym Ośrodku Żeglarskim w Poraju-Jastrzębiu. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Klubu do udziału w obchodach XV lecia YKP, a plan uroczystości przedstawiamy tutaj.


22.05.2011

W sobotę 21.05.2011 na zalewie w Poraju odbyły się Motorowodne Mistrzostwa Śląska. Nie zabrakło tam również przedstawiciela YKP "Częstochowa" - Piotr Klimecki wysoko zaznaczył swoją obecność na zawodach, zdobywając I miejsce w klasie T1 (łodzie turystyczne do 1000 cm).

Gratulujemy!

WsteczPlayDalej

9.05.2011

W sobotę 30.04.2011 na terenie Międzyklubowego Ośrodka Żeglarskiego w Poraju odbyło się uroczyste Otwarcie Sezonu Żeglarskiego 2011. Oczywiście w tej imprezie nie mogło zabraknąć członków YKP Częstochowa. Pogoda sprzyjała uczestnikom, a należy wspomnieć, że był to jedyny piękny i słoneczny dzień długiego weekendu...

26.04.2011

Witamy na nowej stronie Yacht Klubu Polski Częstochowa. Oprócz wiadomości o Klubie, postaramy się zamieszczać tutaj aktualne informacje o imprezach i wydarzeniach żeglarskich w naszym regionie. Mamy nadzieję, że sami żeglarze wzbogacą stronę Klubu własnymi zdjęciami, które można nam przekazać używając formularza ze strony. Prosimy o nadsyłanie własnych zdjęć (nie chronionych prawami autorskimi), w miarę możliwości zaopatrzonych w opisy i daty, podając przy tym imię i nazwisko autora zdjęć. Przesyłając zdjęcie, tym samym autor wyraża zgodę na jego publikację na stronie YPK Częstochowa.

Zarząd Yacht Klubu Polski "Częstochowa"


Powrót do treści | Wróć do menu głównego